Zamek Książ

Największym spośród dolnośląskich zamków jest monumentalny zamek Książ. Zlokalizowany jest on na skalistym, wysokim urwisku, otoczony z trzech stron jarem. Majestatycznie góruje nad całą okolicą. ...więcej »

Propozycje miejsc do nurkowania w Polsce

Swego nie znamy, cudze chwalimy? To przysłowie sprawdza się niestety także w przypadku turystyki nurkowej. Biura podróży kuszą kolorowymi ofertami wyjazdów nurkowych do egzotycznych krajów, ...więcej »

Polskie morze czy mazurskie jeziora?

Takie pytanie zadaje sobie wiele rodzin planujących wakacyjny urlop nad wodą. Wybór nie jest łatwy i jak się okazuje wpływa na niego sporo czynników. Oprócz ...więcej »

Bieszczady – czysto, pusto i deszczowo

Garść zdjęć z Bieszczad. Miesiąc sierpień, pogoda mocno angielska. Nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam, przy właśnie takiej pogodzie.                                         więcej »

Zamek Łańcut
Przekaż 1% Mikołajowi

Moje dziecko będzie jeździć na nartach

Opublikowano: 9 marca 2012

Dziecko na narty możemy zabierać już od najmłodszych lat. Nie jest to żaden problem tylko wcześniej musimy go zapoznać z odpowiednim zachowaniem na stoku by nie stała mu się krzywda.  Gdy znajdziemy się w naszym ulubionym ośrodku narciarskim naukę powinniśmy rozpocząć od zabawy tak by nasza pociecha się nie zniechęciła i nie znudziła.

Jeśli chodzi o wiek dziecka, w jakim może rozpocząć naukę na nartach to nie ma określonego przedziału. Lecz najczęściej na taką przygodę rodzice swojego malucha zabierają w wieku od 3 do 4 lat. Wówczas dziecko bardzo chętnie poznaje świat i co raz więcej rozumie. Po rozpakowaniu i spożyciu pełnowartościowego posiłku wybieramy się z dzieckiem na stok narciarski. Najpierw powinniśmy je zapoznać z nartami, utrzymywać na nich równowagę i przede wszystkim nauczyć dobrze chodzić w butach narciarskich. Gdy będziemy pewni, że naszemu maluchowi dobrze idzie możemy przejść przysłowiowo „krok po kroczku” do rzeczy czysto teoretycznych.

Powinniśmy pamiętać, że pierwsze wyjścia na stok będą dla naszej pociechy dość męczące, dlatego też nie powinny być one długie. Możemy również kilka razy w ciągu dnia zabrać dziecko na trasę narciarską po około pół godziny i pokazywać nowe rzeczy tak by się ono nie znudziło i było zainteresowane. W między czasie malucha możemy zabrać na gorąca herbatę z cytryną lub czekoladę. Takie przygotowanie powinno trwać mniej więcej tydzień albo nawet trochę dłużej by nie codziennie przebywać na stoku. Ponieważ jak wiadomo dzieci szybko się zainteresują nowymi rzeczami, ale jeszcze szybciej się nimi znudzą.

Wiele osób na pierwsze wyjazdy narciarskie z dzieckiem wynajmuje instruktora. Nie ma takiej potrzebny. Na początku dziecko musi polubić narty, zainteresować się nimi i zapoznać z otoczeniem. Instruktor będzie bardzo pomocny, gdy zaczniemy dziecko uczyć pierwszych szusów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Moje dziecko będzie jeździć na nartach, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Do zobaczenia w Polsce © 2012

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD