Miejsca opuszczone – nietypowa turystyka?

Z reguły, gdy dysponujemy czasem wolnym, to wyprawiamy się gdzieś, tak żeby zapomnieć o codziennych obowiązkach. Można wybrać spontaniczny wyjazd lub zorganizowany, trwający kilka dni czy też nieco dłuższy w miejsca opuszczone. Najważniejsze jest, ażeby powrócić wypoczętym oraz zadowolonym.

Podróże stanowią dla pewnej części ludzi niezwykłą pasję, a równocześnie świetny sposób na relaks. Podróże umożliwiają to, żeby poznawać nowe i nieodkryte miejsca na świecie, innych ludzi oraz ich miejscowe zwyczaje, jak również całe kultury oraz ich genezę. Niezwykłych zapomnianych miejsc, jakie naprawdę winno się obejrzeć, jest bardzo wiele. Zaplanujmy sobie chociaż raz na rok, na przykład podczas dłuższego urlopu letniego, wybrać się na pełną wrażeń wyprawę.

Miejsca opuszczone w Polsce

Mogą to być tropikalne wyspy, lub po prostu jakieś opuszczone miejsce w Polsce. Posiadając więcej środków finansowych, możemy udać się nieco dalej. Czasem jednak okazuje się, iż dalej, nie oznacza lepiej. Dzięki możliwościom, jakie daje współczesna technika, możemy bez nawet drobnych ograniczeń i zupełnie samemu, zaplanować sobie wymarzoną podróż naszego życia. Na pewno zainspirują cię pomysły na urbex opisany w Internecie lub w przewodnikach zagranicznych. Istnieje tyle możliwości, iż nie ma możliwości wszystkich wymienić. Bez sprzecznie można powiedzieć, że osób podróżujących przez cały czas przybywa. Wśród nich znajdują się nie tylko osoby młodsze, lecz również w wielu przypadkach emeryci, którzy dysponują czasem, żeby zwiedzić jakiś skrawek świata.

Przebywanie w ich wieku wyłącznie w domu, raczej dawno przestało stanowić regułę. Przeciętny człowiek jest tak bardzo spragnieni pięknych widoków, iż biura podróży konkurują w pomysłach na coraz to bardziej unikalne propozycje wycieczek, by zaspokoić potrzeby klientów.

Miejsca opuszczone w Krakowie

Kamieniołom Liban

Chyba najbardziej rozpoznawalne miejsce opuszczone w Krakowie. Głównie z racji umiejscowienia. Natykają się na niego wszystkie osoby, które odwiedzają Kopiec Kraka. Obecnie kamieniołom jest ostoją przyrody w Krakowie. W 1993 roku kręcono w nim sceny do filmu Lista Schindlera w reżyserii Stevena Spielberga. Co ciekawe, scenografia pozostała na miejscu, dzięki czemu w kamieniołomie można zobaczyć opuszczone ruiny fikcyjnego obozu koncentracyjnego z czasów drugiej Wojny Światowej.

Twierdza Kraków

Całe miasto Kraków, oraz jego bezpośrednie okolice, obfituje w elementy umocnień, zwanych Twierdzą Kraków. Są to umocnienia powstałe w 19-wieku, kiedy to Kraków stracił swoją autonomię Wolnego Miasta i został przekształcony w miasto-twierdzę. Do dziś zachowały się dziesiątki umocnień, fortów, magazynów, wież artyleryjskich i innych pozostałości twierdzy. Wiele z nich zostało zaadaptowanych na inne cele. Niektóre jednak pozostały opuszczone i prawie zapomniane. Może warto je odwiedzić?

Wpis powstał we współpracy z serwisem nadiecie.wroclaw.pl, do odwiedzenia którego serdecznie zapraszamy.

1 Comment

  • AnnaK.

    Eksplorowanie opuszczonych miejsc jest ciekawą i nietypową formą turystyki. Z całą pewnością jest to coś innego niż tradycyjne wakacje na plaży, czy zwiedzanie popularnych zabytków. Uważam, że podróżowanie jest odkrywaniem tego, co ukryte i nieznane, a opuszczone miejsca są idealnym tego przykładem. Często mogą one oferować nie tylko piękne widoki i ciekawe historie, ale także unikalne doświadczenia i wrażenia, których nie można porównać do żadnych innych.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: