Miasto Gdańsk

Gdańsk – perełka Polskiej Północy

Gdańsk razem z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto. Ciekawe położenie przy ujściu Motławy do Wisły oraz niebagatelne zabytki miasta o bardzo bogatej historii sprawiają, że miasto to cieszy się licznymi odwiedzinami turystów.

Gdańsk należy do najbardziej zielonych miast w naszym kraju. Łączna powierzchnia parków w Gdańsku wynosi 180 hektarów. Największy z Parków to Park Ronalda Regana – powierzchnia to około 40 hektarów. Najciekawszym z kolei wydaje się Park Oliwski, powstały z przyklasztornego ogrodu ojców Cystersów.
Miasto Gdańsk to miasto o bardzo barwnej historii. Jako datę początków miasta Gdańska uznaje się 997 rok, datę pochodzącą z „Żywotu św. Wojciecha”, natomiast wzmianki o osadzie rybackiej pochodzą już z VII w.
Miasto dzięki swojemu korzystnemu położeniu należało do miast hanzeatyckich, co w znacznym stopniu przyczyniło się do jego prężnego rozwoju.

Miasto Gdańsk port

Zabytki Gdańska

Znaczna część starego miasta została zniszczona w czasie II wojny światowej ale zniszczenia miasto zostało odbudowane i nadal cieszy turystów odwiedzających jego zabytki. Jest ich tyle, że trudna nawet najważniejsze przykłady zawrzeć w jednym artykule. Na pewno należy zobaczyć:

  • Stare Miasto i Stare przedmieście
  • Fontannę Neptuna
  • Bramy miejskie
  • Baszty
  • Wielką zbrojownię
  • Gdańskie Spichlerze i Dolne Miasto.

Dzięki temu, ze miasto było miastem portowym i jednocześnie hanzeatyckim a przez to również bogatym, gromadziło w swoich murach znanych twórców, którzy uświetniali je swoimi dziełami.

Obszerna baza turystyczna

Miasto dysponuje obszerną bazą turystyczną , jest zasobne w hotele wysokiej klasy takie jak hotele a także takie miejsca noclegowe, które odpowiadają wymaganiom turystów o różnych możliwościach finansowych, stąd planowanie i organizacja nie tylko wypoczynku ale również innych wydarzeń takich jak konferencje nad morzem czy inne spotkania biznesowe nadaje się jak najbardziej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: