Wejherowo

Uroki Wejherowa

Nadmorskie miejscowości nieustannie przyciągają w swoje strony rzesze turystów pragnących uświadczyć malowniczych krajobrazów i odpocząć w otoczeniu natury. Nic więc dziwnego, że rejony  porośnięte pięknymi lasami, pełne cudownych jezior i położone blisko morza rok w rok zyskują na popularności. Jednym z tak niezwykle urokliwych miasteczek jest właśnie Wejherowo.

Wejherowo to miasto województwa pomorskiego, położone nad rzeką Redą. Jest jednym z miast, które wraz z Rumią i Redą tworzy tzw. Małe Trójmiasto Kaszubskie. Wejherowo znajduje się również w bliskiej odległości od Sopotu, Gdańska i Gdyni, dzięki czemu jest idealną bazą wypadową do najpopularniejszych nadmorskich miast. I to właśnie położenie Wejherowa jest jego największym atutem. Bujne, górzyste lasy, liczne jeziora i bliskość morza sprawiają, że jest to miejscowość niezwykle interesująca i malownicza, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zabytki Wejherowa

Jednak Wejherowo to nie tylko miejscowość o świetnym położeniu. Znajdują się tu również liczne zabytki, głównie te sakralne, dzięki którym miejscowość ta jest również znana jako ‘duchowa stolica Kaszub’. Można tu zwiedzić chociażby Kalwarię Wejherowską pełną przepięknych kaplic. Poza tym, kościół klasztorny Św. Anny, kościół Świętej Trójcy, Ratusz Miejski czy też przytułek, czyli najstarszy wejherowski dom to również miejsca warte uwagi.

Wejherowo

Co jeszcze warto zwiedzić

Wymieniona tu miejsca to jednak tylko nieliczne zabytki tego urokliwego miasteczka. Jest to zatem idealna miejscowość dla każdego, kto pragnie nie tylko poznać historie i zabytki danego rejonu, ale również po obcować z przepiękną i zróżnicowaną przyrodą.

Więcej informacji na temat Wejherowa można natomiast znaleźć na stronach:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: