Kraków na weekend

Kraków i jego dzielnice

Kraków przez wielu uważany jest za jedno z najpiękniejszych polskich miast. Swoją historią i magicznym klimatem od lat przyciąga wielu turystów, a dzięki lepszym perspektywom  zatrudnienia również i wielu nowych mieszkańców.

Dzielnice Krakowa

Stolica Małopolski składa się z 18 dzielnic, które oznaczone zostały kolejnymi liczbami rzymskimi i nazwy. Dzielnica I Stare Miasto, Dzielnica II Grzegórzki, Dzielnica III Prądnik Czerwony, Dzielnica IV Prądnik Biały ,Dzielnica V Krowodrz, Dzielnica VI Bronowice, Dzielnica VII Zwierzyniec, Dzielnica VIII Dębniki, Dzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, Dzielnica X Swoszowice, Dzielnica XI Podgórze Duchackie, Dzielnica XII Bieżanów-Prokocim, Dzielnica XIII Podgórze, Dzielnica XIV Czyżyny, Dzielnica XV Mistrzejowice, Dzielnica XVI Bieńczyce, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie, Dzielnica XVIII Nowa Huta. W której z nich warto by się osiedlić na dłużej? Wszystkie są pełne zabytków i urokliwych miejsc, jednak niektóre z nich jak np. Zwierzyniec posiadają jeszcze więcej ciekawych atrakcji.

Kraków i jego dzielnice

Zwierzyniec

Dzielnica VII: Zwierzyniec powstała z połączenia dawniejszych wsi – Bielany, Chełm, Olszanica, Półwsie Zwierzynieckie, Przegorzały, Wola Justowska, Zwierzyniec, Zakamycze. Dzięki temu, mimo bardzo małej odległości od centrum miasta pełno tam urokliwych, przyrodniczych zakątków i zabytkowych miejsc.

Zwierzyniec oddalony jest od Starego Miasta około 3 minuty jazdy samochodem, zaś spacerkiem może znaleźć się tam w ciągu kilkunastu minut. W tej części Krakowa można również wypocząć. Każdy znajdzie coś dla siebie – stworzono tam miejsca do aktywnego wypoczynku, np. korty tenisowe pokaźnych rozmiarów i dobrze zaopatrzony klub fitness oraz  boiska do gry w rugby i piłkę nożną oraz coś dla leniuchów, czyli krakowskie błonia.

Dla kogo?

Jak widać swoje miejsce w Zwierzyńcu może odnaleźć każdy. Z powodu wspomnianej już bliskości centrum miasta oraz spokojnej i malowniczej okolicy jest to miejsce idealne w szczególności dla młodych małżeństw z dziećmi. Jednak swoje miejsce odnajdą tam ludzie, którym znudziła się już egzystencja w wielkim mieście, ale mimo wszystko wciąż nie potrafią bez niego żyć – w każdej chwili będą mogli bez większego wysiłku je odwiedzić.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.rezydencjafocha.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: