Rzeszów

Rzeszów – piękne miasto z mocą atrakcji

To największe miasto w południowo-wschodniej Polsce co roku przyciąga tysiące turystów. Co sprawia, że Rzeszów jest tak chętnie odwiedzany?

To doskonałe miejsce dla studentów

W Rzeszowie kształci się prawie 60 tysięcy studentów. Do najsłynniejszych Rzeszowskich uczelni należą: Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Wyższa Szkoła Prawa i Administracji. Wysoki poziom nauczania, doskonała kadra oraz nowoczesne wyposażenie tych budynków to cechy które charakteryzują rzeszowskie uczelnie.
Oprócz uczelni, rzeszowskie restauracje, kluby oraz kina oferują specjalne promocje dla studentów zaocznych i dziennych.

Fontanna Rzeszowska

Rzeszów to miasto imprez muzycznych. Wydarzenia kulturalne przyciągają ludzi z całej Polski. Do najsłynniejszych rzeszowskich festiwalów należą: Carpathia Festiwal, Rzeszów Air Show, RzeszówOff Art Festival oraz Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Co trzy lata odbywa się Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, który przyciąga Polaków ze wszystkich kontynentów.

Zabytki Rzeszowa

Do najsłynniejszych zabytków i miejsc historycznych Rzeszowa należą: Ratusz Miejski, Stary Cmentarz, Aleja Pod Kasztanami, Podziemna Trasa Turystyczna, Kościoły na Starym Mieście, Ulica 3 Maja oraz Ulica Grunwaldzka, Zamek w Rzeszowie, Letni Plac Lubomirskich, Pałac Biskupów Rzeszowskich, Pałac Jędzejowiczów, a także liczne pomniki.

Miłośnicy sztuki znajdą tutaj coś dla siebie. W Rzeszowie działa 6 teatrów: Teatr im. Wandy Siemaszkowej, Teatr „Maska”, Teatr Przedmieście, Teatr Małych Form, Rzeszowski Teatr Tańca oraz RSIA Pełna Kultura.

Dla zwolenników historii również nie zabraknie atrakcji. W Rzeszowie działa kilka muzeów m.in Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, Muzeum Historii Miasta Rzeszowa oraz Muzeum Techniki i Militariów.

Rzeszów to również doskonała baza hotelowa

Opłaty za dobę hotelową w Rzeszowie wahają się od 35 do 300zł. Wybór zakwaterowania zależy przede wszystkim od kwoty jaką chcemy przeznaczyć na nocleg. Bardzo dobrą ofertę przygotował Hotel Iskra, który oferuje tani nocleg w Rzeszowie. Hotel znajduje się w samym centrum Rzeszowa przy ul. Dąbrowskiego 75. W swojej ofercie posiada on pokoje 1,2, oraz 3 osobowe, apartamenty a także restaurację oraz salę konferencyjną. Dla studentów zaocznych, nocujących w weekendy przewidziane są specjalne zniżki. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem http://www.hoteliskra.pl/.

Galerie, kina, muzea, kluby, restauracje – to wszystko sprawia, iż stolica Podkarpacia tętni życiem. Warto przynajmniej raz w życiu zwiedzić to piękne miasto.

1 Comment

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: