ratusz Wejherowo

Turystyka Wejherowa

Wejherowo to małe miasto założone prawdopodobnie 1643 roku przez wojewodę Jakuba Wejhera.  Miasto leży w województwie pomorskim i wchodzi w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego.

Historia Wejherowa

Wejherowo posiada bardzo bogatą historię, a co za tym idzie dobrze zachowane zabytki, które cieszą się dużą popularnością wśród turystów.  Można tu wymienić kilkadziesiąt obiektów wartych uwagi, znajduje się tu między innymi najstarsza budowla sakralna Kościół Trójcy Przenajświętszej pochodzący z 1643 roku czyli  istnieje od początku Wejherowa. Uwagę turystów przyciąga również zabytkowy Kościół Klasztorny pw. Św. Anny, który ma  bogate wnętrze pochodzące z  XVIII wieku. Dla wielu turystów i pielgrzymów nie lada atrakcją jest Kalwaria Wejherowo. Kompleks kaplic i kościołów symbolizujących stacje Męki Pańskiej jest chlubą miasta.

wejherowo rynek

Koniecznie zobacz ratusz Wejherowa

Turyści przyjeżdżający do Wejherowa mogą również podziwiać przepiękny ratusz z  XVII wieku. Obiekt ze względu na liczne zniszczenia był kilkakrotnie odbudowywany, ale nadal oddaje charakter tamtych czasów.  Na wieży ratusza znajduje się zabytkowy dzwon, który został ufundowany jeszcze przez założyciela miasta.

Turystyka w Wejherowie

Wejherowo jest miastem nastawionym mocno na rozwój turystyki, największe zmiany jakie zaszły tu miały miejsce w XIX wieku oraz po I wojnie światowej. Nie oznacza to jednak, że miasto stoi w miejscu, tutejsze władze nadal podejmują liczne inwestycje nastawione na rozwój o czym możemy się dowiedzieć czytając wiadomości Wejherowa.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: