Zamek Książ

Największym spośród dolnośląskich zamków jest monumentalny zamek Książ. Zlokalizowany jest on na skalistym, wysokim urwisku, otoczony z trzech stron jarem. Majestatycznie góruje nad całą okolicą. ...więcej »

Propozycje miejsc do nurkowania w Polsce

Swego nie znamy, cudze chwalimy? To przysłowie sprawdza się niestety także w przypadku turystyki nurkowej. Biura podróży kuszą kolorowymi ofertami wyjazdów nurkowych do egzotycznych krajów, ...więcej »

Polskie morze czy mazurskie jeziora?

Takie pytanie zadaje sobie wiele rodzin planujących wakacyjny urlop nad wodą. Wybór nie jest łatwy i jak się okazuje wpływa na niego sporo czynników. Oprócz ...więcej »

Bieszczady – czysto, pusto i deszczowo

Garść zdjęć z Bieszczad. Miesiąc sierpień, pogoda mocno angielska. Nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam, przy właśnie takiej pogodzie.                                         więcej »

Zamek Łańcut
Przekaż 1% Mikołajowi

Łódzki las

Opublikowano: 12 kwietnia 2013

Województwo łódzkie, powiat wieluński, a w nim… Osjaków. Malownicza miejscowość w dolinie rzeki Warty. Czy warto zapuszczać się w te leśne tereny? Co do zaoferowania turystom ma osjakowska ziemia?

1418236_lakeside_in_nature_reserveOkolice Osjakowa należą do najbardziej zalesionych w województwie łódzkim. Szczególnie atrakcyjne są lasy sosnowe położone w sąsiedztwie Warty. Należy przy tym wspomnieć, że rzeka ta jest osią gminy i decyduje ona o walorach turystycznych tych okolic. Obszar gminy Osjaków leży w obrębie Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Graniczy także z Parkiem Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki oraz z Załęczańskim Parkiem Krajobrazowym.

Osjaków posiada znakomite warunki turystyczne – położenie nad rzeką, duża ilość lasów, czyste powietrze i różnego rodzaju noclegi. Osjaków to idealne połączenie natury i cywilizacyjnych udogodnień dla każdego turysty. W Osjakowie działa dobrze rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu każdy turysta znajdzie miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu pięknych okolic, czy też zabytków.

Miejscem godnym na poświęcenie czasu i uwagi jest z pewnością budynek po synagodze – buźnicy żydowskiej. Została ona wybudowana w XIX wieku i jest jednocześnie najstarszym budynkiem w Osjakowie. Będąc tutaj warto zobaczyć także neogotycki kościół p.w. św. Kazimierza Królewicza, który jest najważniejszą budowlą w okolicy, w której wieża kościelna ma około 60 m wysokości.

Niezwykle atrakcyjny jest również szlak wodny prowadzący z Działoszyna do Konopnicy przez Osjaków. Można tu zorganizować ciekawe spływy kajakowe, które ułatwić może przystań rzeczna na Warcie.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Do zobaczenia w Polsce © 2012

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD