warunki turystyczne w Osojakowie

Łódzki las

Województwo łódzkie, powiat wieluński, a w nim… Osjaków. Malownicza miejscowość w dolinie rzeki Warty. Czy warto zapuszczać się w te leśne tereny? Co do zaoferowania turystom ma osjakowska ziemia?

Okolice Osjakowa należą do najbardziej zalesionych w województwie łódzkim. Szczególnie atrakcyjne są lasy sosnowe położone w sąsiedztwie Warty. Należy przy tym wspomnieć, że rzeka ta jest osią gminy i decyduje ona o walorach turystycznych tych okolic. Obszar gminy Osjaków leży w obrębie Nadwarciańskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Graniczy także z Parkiem Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki oraz z Załęczańskim Parkiem Krajobrazowym.

Znakomite warunki turystyczne w Osojakowie

Osjaków posiada znakomite warunki turystyczne – położenie nad rzeką, duża ilość lasów, czyste powietrze i różnego rodzaju noclegi. Osjaków to idealne połączenie natury i cywilizacyjnych udogodnień dla każdego turysty. W Osjakowie działa dobrze rozwinięta baza noclegowa, dzięki czemu każdy turysta znajdzie miejsce do odpoczynku po zwiedzaniu pięknych okolic, czy też zabytków.

warunki turystyczne w Osojakowie

Koniecznie zobacz bużnice żydowską

Miejscem godnym na poświęcenie czasu i uwagi jest z pewnością budynek po synagodze – buźnicy żydowskiej. Została ona wybudowana w XIX wieku i jest jednocześnie najstarszym budynkiem w Osjakowie. Będąc tutaj warto zobaczyć także neogotycki kościół p.w. św. Kazimierza Królewicza, który jest najważniejszą budowlą w okolicy, w której wieża kościelna ma około 60 m wysokości.

Niezwykle atrakcyjny jest również szlak wodny prowadzący z Działoszyna do Konopnicy przez Osjaków. Można tu zorganizować ciekawe spływy kajakowe, które ułatwić może przystań rzeczna na Warcie.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: