Jasna Góra

Częstochowa – miasto pielgrzymów i turystów

Częstochowa wielu kojarzy się bazyliką i klasztorem na Jasnej Górze i również większość turystów to pielgrzymi. Należy zauważyć że to miasto położone w województwie śląskim przede wszystkim jest miejscem kultu Maryjnego.

Bazylika i klasztor na Jasnej Górze

Bazylika i klasztor na Jasnej Górze można powiedzieć, że jest wizytówką Częstochowy ale nie jedyną, ponieważ jest to miasto historyczne i skrywa wiele ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji turystycznych. Należy zaznaczyć że co roku przyjeżdża tu wielu turytów i pielgrzymów dlatego też miasto jest znakomicie przygotowane i ma dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, Znaleźć tu można o różnym standardzie hotele, zakwaterowania i noclegi. Częstochowa posiada ofertę turystyczną kierowaną do turystów o różnych zainteresowaniach i gustach. Prócz kultury sakralnej w której można podziwiać nie tylko bazylikę i klasztor na Jasnej Górze ale i najstarszy częstochowski cmentarz i kościół św. Rocha i św. Sebastiana, Archikatedrę św. Rodziny czy kaplicę św. Barbary w ofercie turystycznej Częstochowy znajdą coś dla siebie także miłośnicy sztuki. Można tu wymienić takie obiekty jak Filharmonia, Muzeum Produkcji Zapałek, Muzeum Historii Kolei, Muzeum Pielgrzymowania, Park Miniatur na Złotej Górze oraz Laski Aniołkowskie.

Częstochowa

Kilka słów o Częstochowie

Częstochowa to miasto historyczne dlatego nie należy wymieniając jej atrakcje turystycznych pominąć jej licznych zabytków. Na uwagę zasługują tu przepiękne pomniki:  o. Augustyna Kordeckiego, Czarny posąg Chrystusa Króla, Sienkiewicza, Poległych w Obronie Ojczyzny oraz  niezwykłą fontannę Dziewczynki z Gołębiami.

Na koniec należy także wspomnieć o ofercie rekreacyjnej a mianowicie nie brak tu urokliwych kawiarenek,  restauracji czy miejsc w których możemy wypocząć i zrelaksować się. Obecnie każdy obiekt, hotel Częstochowa pod tym względem jest bardzo dobrze przygotowany.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: