Zamek Książ

Największym spośród dolnośląskich zamków jest monumentalny zamek Książ. Zlokalizowany jest on na skalistym, wysokim urwisku, otoczony z trzech stron jarem. Majestatycznie góruje nad całą okolicą. ...więcej »

Propozycje miejsc do nurkowania w Polsce

Swego nie znamy, cudze chwalimy? To przysłowie sprawdza się niestety także w przypadku turystyki nurkowej. Biura podróży kuszą kolorowymi ofertami wyjazdów nurkowych do egzotycznych krajów, ...więcej »

Polskie morze czy mazurskie jeziora?

Takie pytanie zadaje sobie wiele rodzin planujących wakacyjny urlop nad wodą. Wybór nie jest łatwy i jak się okazuje wpływa na niego sporo czynników. Oprócz ...więcej »

Bieszczady – czysto, pusto i deszczowo

Garść zdjęć z Bieszczad. Miesiąc sierpień, pogoda mocno angielska. Nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam, przy właśnie takiej pogodzie.                                         więcej »

Zamek Łańcut
Przekaż 1% Mikołajowi

Przygotowanie do wyjazdu – co spakować?

Opublikowano: 20 marca 2014

Kto z nas nie lubi odpoczywać na wakacjach? Chyba nie ma takiej osoby. Po trudach dnia codziennego z utęsknieniem wyczekujemy ciepłych dni, aby wybrać się na upragnione wakacje.

W zależności od tego, jaki kierunek obierzemy, gdzie się udamy na odpoczynek, potrzebne nam będą rożne rzeczy. No tak, ale jakie? Kwestia dość mocno indywidualna, każdemu potrzebne jest coś innego, ale warto poznać sposoby rozwiązywania takich problemów. Zwłaszcza, że są one bardzo proste w stosowaniu i zajmują niewiele czasu.

Przed wyjazdem warto dobrze zastanowić się co będzie nam potrzebne. Uzależnia to głównie klimat miejsca, do którego się wybieramy. Ciepłe kraje? Pierwsze co przychodzi na myśl, to kilka butelek olejków do opalania. Góry? Wygodne buty. Dłuższy wyjazd? Dwie walizki ubrań. Ale, czy faktycznie takie podejście jest odpowiednie?

Gdyby tak zainteresować się troszkę miejscem, do którego się wybieramy? Może okaże się, że nie musimy robić zapasów olejków do opalania, bo są one tak powszechnie i tanie, że kupimy je na miejscu „za grosze”? Ubrania. Może zamiast dwóch walizek lepiej byłoby wziąć tylko to, na czym najbardziej nam zależny, a T-shirty kupić za 1$?

Takie podejście ma głównie rację bytu przed podróżą samolotem. Jak wiadomo linie lotnicze nakładają pewne ograniczenia wagowe na pasażerów, a za „nadbagaż” każą słono dopłacać. Aby tego uniknąć warto zrezygnować z rzeczy, które można równie tanio kupić na miejscu.

Druga kwestia, to sytuacja gdy nie możemy spakować się w jedna walizkę. Opisana wcześniej oszczędność na wadze bagażu, to również oszczędność miejsca w torbie podróżnej.

Musimy jednak pamiętać, że pewnych rzeczy nie kupimy. Problemem mogą być np. leki. Dlatego, jeśli wybieramy się na wakacje, zadbajmy o to, aby starczyło nam ich na dłużej, a nawet zostało. Mowa oczywiście o tych branych regularnie i najczęściej przypisywanych na receptę.

Artykuł opracowany przy współpracy z http://www.testtour.pl/.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
Tagi:

Dodaj komentarz

Do zobaczenia w Polsce © 2012

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD