Wrocław

Wrocław na weekend – co warto zobaczyć?

Wrocław jest jednym z najpopularniejszych i najpiękniejszych miast w Polsce, które przyciąga turystów wieloma atrakcjami. Ulubione miejsce znajdą tutaj zarówno pasjonaci historii, osoby potrzebujące odpoczynku, jak również spragnione dobrej zabawy dzieci.

Historia na wyciągnięcie ręki

Będąc we Wrocławiu trzeba koniecznie odwiedzić jego najstarszą część, czyli Ostrów Tumski. Kryje on liczne sakralne zabytki, które zachwycają pięknym wyglądem oraz niezwykle ciekawą historią. Wśród nich znajdziemy m.in. Archikatedrę św. Jana Chrzciciela z największymi organami w Polsce, kościół św. Idziego oraz gotycką Kolegiatę Świętego Krzyża i św. Bartłomieja. Na uwagę zasługuje również Muzeum Archidiecezjalne. Na Ostrów Tumski prowadzą liczne mosty. Najsłynniejszym z nich jest most Tumski, który przyciąga zakochanych pozostawiających kłódki z inicjałami na jego metalowej konstrukcji.

Historia na wyciągnięcie ręki

Klimatyczne kamienice, piękną architekturę oraz liczne atrakcje zapewnia Rynek we Wrocławiu. Nie można zapomnieć również o Panoramie Racławickiej, która stanowi największy istniejący obraz w Polsce przedstawiający wydarzenia z roku 1794, w którym odbyła się bitwa pod Racławicami.

Nauka i zabawa

Wśród miejsc, które z pewnością zainteresują całą rodzinę jest Hydropolis, czyli centrum wiedzy poświęcone wodzie. Oferuje ono aż 9 stref tematycznych dotyczących m.in. mieszkańców wody oraz jej znaczenia dla człowieka.

Niemal obowiązkowym punktem na mapie Wrocławia jest Zoo oraz Afrykarium. To najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, w którym wizyta gwarantuje niezapomniane wrażenia. Liczne gatunki zwierząt z różnych zakątków świata oraz wyszukana roślinność zachwycą osobą w każdym wieku.

Historia na wyciągnięcie ręki

Jeśli ktoś ma ochotę na spacer w okolicznościach przyrody, idealnym miejscem będzie Ogród Japoński oraz okolice Wrocławskiej Fontanny w Pergoli, która oferuje wyjątkowe spektakle z wodą i światłem w roli głównej.

Doskonałą atrakcją dla zwiedzających Wrocław są krasnale rozmieszczone w różnych jego zakątkach. Jest ich już prawie 400. Wielu turystów podejmuje wyzwanie znalezienia ich wszystkich, co daje mnóstwo dobrej zabawy i frajdy zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: