Zamek Książ

Największym spośród dolnośląskich zamków jest monumentalny zamek Książ. Zlokalizowany jest on na skalistym, wysokim urwisku, otoczony z trzech stron jarem. Majestatycznie góruje nad całą okolicą. ...więcej »

Propozycje miejsc do nurkowania w Polsce

Swego nie znamy, cudze chwalimy? To przysłowie sprawdza się niestety także w przypadku turystyki nurkowej. Biura podróży kuszą kolorowymi ofertami wyjazdów nurkowych do egzotycznych krajów, ...więcej »

Polskie morze czy mazurskie jeziora?

Takie pytanie zadaje sobie wiele rodzin planujących wakacyjny urlop nad wodą. Wybór nie jest łatwy i jak się okazuje wpływa na niego sporo czynników. Oprócz ...więcej »

Bieszczady – czysto, pusto i deszczowo

Garść zdjęć z Bieszczad. Miesiąc sierpień, pogoda mocno angielska. Nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam, przy właśnie takiej pogodzie.                                         więcej »

Zamek Łańcut
Przekaż 1% Mikołajowi

Pakowanie na podróż z dzieckiem? To łatwiejsze niż myślisz!

Opublikowano: 28 marca 2019

Wraz z przyjściem na świat dziecka, wielu rodziców na co najmniej kilka lat rezygnuje z podróży w obawie o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Okazuje się jednak, że wiek dziecka to nie przeszkoda, a odpowiednie przygotowanie sprawi,  że wyprawa będzie bardzo miłym wspomnieniem.

To musisz wziąć ze sobą!

Niezależnie od tego, czy urlop chcesz spędzić za granicą czy w kraju nie możesz zapomnieć o wielu ważnych rzeczach. W bagażu nie powinno zabraknąć dobrze wyposażonej apteczki oraz akcesoriów higienicznych i pielęgnacyjnych adekwatnych do wieku dziecka.

Musisz przygotować kilka zestawów ubrań odpowiednio dopasowanych do pogody i miejsca wyjazdu. Jeśli przykładowo wybierasz się na letnie wakacje zapewnij dziecku kilka par koszulek, spodenek, cienką czapkę, kąpielówki, bieliznę i coś do spania. Warto wziąć ze sobą ubranko z długim rękawem na wypadek chłodnych wieczorów, bądź wizyty w klimatyzowanych, mocno schłodzonych pomieszczeniach. W walizce nie może zabraknąć również wygodnych butów sportowych oraz sandałków, czy klapek.

Z pewnością przydadzą się również przekąski dla malucha oraz spora dawka rozrywki. Weź ulubioną zabawkę dziecka, bez której nie wyobraża sobie wyjazdu. Pamiętaj jednak, że zwykle hotele przygotowane są na przyjazd maluchów. Zapewniają one wiele atrakcji dla najmłodszych, więc zabieranie ze sobą wielu zabawek może okazać się zbędne.

Nie zapomnij o dokumentach. Książeczka zdrowia dziecka, zaświadczenie o ubezpieczeniu zdrowotnym czy paszport w przypadku urlopu poza Polską to absolutnie konieczność.

Triki pakowania

Nie daj się zwariować. Przed rozpoczęciem pakowania warto przygotować sobie listę niezbędnych rzeczy. W Internecie dostępne są gotowe check listy, które wystarczy uzupełnić o dodatkowe pozycje. Dzięki temu pakowanie będzie znacznie łatwiejsze i mniej stresujące, a my będziemy mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach niemal wszystko można kupić w sklepach. Jeśli więc zdarzy się, że o czymś zapomnimy, możemy w łatwy sposób uzupełnić braki i cieszyć się udanym urlopem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Do zobaczenia w Polsce © 2012

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD