wakacje 2020

Pomysł na wakacje dla Twojego dziecka

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, po tym jak w szkołach rozbrzmi ostatni dzwonek. Grono pedagogiczne uda się na urlopy, a dzieci udadzą się na zasłużony wypoczynek. Dla rodziców natomiast to już ostatni dzwonek na decyzję, jak zorganizować wypoczynek dla swoich pociech.

Obozy młodzieżowe

Świetnym sposobem na spędzenie wakacji są obozy młodzieżowe lub kolonie. Jeśli tylko środki finansowe pozwolą nam na wykup kolonii dla naszego dziecka, powinniśmy to uczynić. Takie wakacje to dla naszego dziecka niezapomniane przeżycie. Biura podróży mają wiele pomysłów na organizację kolonii i obozów. Mamy więc do wyboru obozy młodzieżowe z programem sportowym, z programem artystycznym lub programem językowym. Nie decydujmy jednak sami. Pozwólmy, by dziecko miało wpływ na wybór miejsca i sposobu wypoczynku. Modne są obozy językowe – jeśli dziecko nie znosi angielskiego, dlaczego karać go dodatkowymi, wakacyjnymi zajęciami? Podobnie może być z obozami sportowymi. Wybierzmy kolonię odpowiednią dla dziecka.

Wakacje z dzieckiem

A może wyjazd na kolonie

Często wyjazd na kolonie lub obóz jest pierwszym samodzielnym opuszczeniem domu, przez nasze dziecko, na więcej niż dobę. Na pierwsze kolonie najlepiej wybrać ośrodek niezbyt oddalony od domu – może się okazać, że trzeba będzie wcześniej odebrać naszą pociechę. Jeśli mamy pojawiać się co drugi dzień, może lepiej niech zostanie dziecko jeszcze w tym roku w domu Poza tym, łatwiej będzie nam odwiedzać dziecko, jeśli będziemy mieli dobry dojazd. Pamiętajmy również, że w ośrodkach są wyznaczone godziny, kiedy można przyjechać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: