Atrakcje turystyczne Warszawy

Jeżeli ktoś jeszcze nie był w Warszawie to warto aby poznał jej najważniejsze zabytki. A oto i one:

Pałac Kultury i Nauki, najwyższy budynek w Polsce, wybudowany w trzy lata i oddany do użytku 1955 roku. Budynek jest dziełem radzieckiego architekta Lwa Rudniewa, wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego. Mieści się w centrum Warszawy na placu Defilad.

Pałac Kultury i Nauki

Zamek Ujazdowski,  obecnie siedziba Centrum Sztuki Współczesnej, a wcześniej zamek królewski. Znajduje się w Śródmieście na Ujazdowie, przy Trakcie Królewskim i stoi na miejscu XI – wiecznej osady Jazdów.

Zamek Ujazdów

Pałac w Wilanowie, pałac w stylu barokowym wzniesiony w latach 1677 – 1696 dla króla Jana III Sobieskiego. Pałac wraz z otaczającym go parkiem i zabudowami zachował swoje walory historyczne i artystyczne. Architektura pałacu jest oryginalna, łączy ze sobą sztukę europejską i staropolską.

Pałac w Wilanowie

Zamek Królewski – zamek w stylu barokowo klasycznym znajduje się przy placu Zamkowym. Pierwsze była to rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedzibą władz I Rzeczypospolitej, króla i Sejmu. Obecnie jest pomnikiem historii i kultury narodowej, pełni funkcję muzealną i reprezentacyjną.

Warszawska Syrenka, symbol Warszawy i element herbu stolicy. Znajduje się od 1855 roku na Rynku  Strego Miasta. Rzeźba wykonana przez Konstantego Hegla.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: