Na weekend do Krakowa

Nie każdy może pozwolić sobie i swojej rodzinie na długi, leniwy wypoczynek z dala od domu, nie mówiąc już zafundowaniu wyjazdu zagranicznego. Jednak nie trzeba pokonywać setek kilometrów, aby spędzić uroczy weekend, pełen atrakcji, historycznych zabytków i klimatycznych restauracji. Wystarczy tylko przyjechać do Krakowa.

To studenckie miasto pełne młodych ludzi tętni życiem bez względu na porę dnia, choć knajpki i restauracje są oblegane zwłaszcza w godzinach wieczornych. W ciągu dnia natomiast na Rynku nie trudno spotkać zagranicznych turystów, czy zorganizowanych wycieczek szkolnych. Dlatego też melodia hejnału oraz wawelski smok ziejący ogniem, znany jest we wszystkich zakątkach Europy i w całej Polsce. Jeśli nie mamy wystarczająco czasu i funduszy zatrzymać się nawet na tani nocleg, Kraków można zwiedzić w czasie jednego weekendu. Obowiązkowym punktem takiej krótkiej wycieczki musi być spacer po Rynku Głównym, który można wzbogacić o zakupy pamiątek obok Sukiennic, w których obecnie mieści się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby. Niewątpliwą atrakcją i swoistą nowością może okazać się zwiedzenie podziemi rynku, gdzie 4 metry pod ziemią można dokładnie prześledzić całą historię Krakowa. Symbolem Rynku jest też Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, jednak i poza obszarem rynku znajduje się wiele zabytków, pięknych ulic i malowniczych ulic, wśród których nie można pominąć ulicy Floriańskiej z jej bramą i Barbakanem. Ulica Grodzka w Krakowie prowadzi prosto na Wzgórze Wawelskie, którego ozdobą jest Zamek Królewski. Do dyspozycji turystów oddano podziwianie królewskich komnat, wojennych trofeów oraz arrasów flamandzkich, choć sam widok z dziedzińca na Wisłę dostarcza niesamowitych krajobrazów. Jeśli nie planujemy zostać na noclegi w Krakowie, a zwiedzamy miasto w towarzystwie dzieci warto wybrać się na spotkanie ze Smokiem Wawelskim ziejącym ogniem, który stanowi niezwykłą atrakcję dla wszystkich turystów, niezależnie od wieku.

Jeśli zaś nasz jednodniowy pobyt w Krakowie wiąże się z wyjazdem w celach służbowych, to Kazimierz stanowi najokazalszą i spokojną dzielnicę, aby zorganizować spotkania służbowe, czy wynająć sale konferencyjne. Kraków ciężko zwiedzić w jeden dzień, jednak z uwagi na fakt, że największe zabytki i symbole miasta skupiają się wokół Rynku Głównego można ograniczyć się tylko do podziwiania tego obszaru podczas wycieczki do dawnej stolicy Polski.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: