Zamek Książ

Największym spośród dolnośląskich zamków jest monumentalny zamek Książ. Zlokalizowany jest on na skalistym, wysokim urwisku, otoczony z trzech stron jarem. Majestatycznie góruje nad całą okolicą. ...więcej »

Propozycje miejsc do nurkowania w Polsce

Swego nie znamy, cudze chwalimy? To przysłowie sprawdza się niestety także w przypadku turystyki nurkowej. Biura podróży kuszą kolorowymi ofertami wyjazdów nurkowych do egzotycznych krajów, ...więcej »

Polskie morze czy mazurskie jeziora?

Takie pytanie zadaje sobie wiele rodzin planujących wakacyjny urlop nad wodą. Wybór nie jest łatwy i jak się okazuje wpływa na niego sporo czynników. Oprócz ...więcej »

Bieszczady – czysto, pusto i deszczowo

Garść zdjęć z Bieszczad. Miesiąc sierpień, pogoda mocno angielska. Nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam, przy właśnie takiej pogodzie.                                         więcej »

Zamek Łańcut
Przekaż 1% Mikołajowi

Turystyka konna

Opublikowano: 23 października 2012

Turystyka w Polsce przeżywa teraz prawdziwy rozkwit. Powstaje coraz więcej obiektów agroturystycznych i to w terenach niedostępnych dla komunikacji samochodowej. Największą popularnością cieszą się teraz te obiekty, które oferują zwiedzanie całkowicie dzikiej przyrody, nietkniętej jeszcze przez ludzką rękę. A czasami jedynym sposobem, by dostać się do takich miejsc, jest podróżowanie konno.

Transport budujący więź
Jazda konna niewątpliwie należy do najlepszych sposobów na obcowanie z naturą. Jeśli natomiast lokalizacja ośrodka pozwala na wyjazdy w teren, to z pewnością znajdzie się wielu chętnych na taki wypoczynek w siodle. A najciekawszym miejscem do uprawiania turystyki konnej jest niewątpliwie teren południowej Polski – Bieszczady, Beskid Niski, choć i rajd szlakiem bursztynowym czy w Borach Tucholskich byłby również niezapomniany.

Rajdy konne to test nie tylko dla możliwości i wytrzymałości jeźdźca i konia, ale również test ich więzi. Podczas całej trasy rajdu jeźdźcy muszą pamiętać, że od tego, jak zadbają o swoje konie zależy, jak daleki obszar zwiedzą. Takie rajdy niezwykle zbliżają ludzi z końmi, ponieważ po całodniowej podróży muszą w pierwszej kolejności zadbać o to, by wierzchowce miały zapewnione dobre miejsce do spędzenia nocy, dostęp do wody i paszy, by zostały wyczyszczone, oraz obejrzane pod kątem ewentualnych kontuzji czy urazów. W trakcie tych czynności tworzy się najsilniejsza więź między koniem  a jeźdźcem.

Jak się przygotować
Aby pojechać w rajd konny należy przede wszystkim uzbroić się w… dobry humor i pozytywne nastawienie. Z przedmiotów fizycznych zabieramy jak najmniej – śpiwór, kurtkę przeciwdeszczową, ubranie na chłodniejsze chwile, wygodny strój jeździecki, a z przyborów toaletowych – najpotrzebniejsze minimum. Tak przygotowani z pewnością będziemy bardzo zadowoleni z wyjazdu, który może okazać się początkiem wielkiej przygody w siodle.

 

Projekt: „Innowacyjna aplikacja internetowa Horse24.pl dla miłośników koni, hodowców oraz osób uprawiających jeździectwo”
Współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w  ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013; Działanie 8.1; „Wspieranie  działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”
„Dotacje na innowacje” „Inwestujemy w Waszą przyszłość”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Do zobaczenia w Polsce © 2012

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD