jacht na mazurach

Gdzie wynająć domek i jacht na Mazurach

Zastanawiając się nad wakacyjnym wyjazdem w Polsce do wyboru jest mnóstwo różnych opcji. Jedną z nieustannie cieszących się zainteresowaniem na pewno są przepiękne Mazury. Wybierać ten kierunek głównym czynnikiem decydującym bez wątpienia są liczne porty morskie oferujące możliwość spędzenia niesamowitego urlopu nad jednym z cudownym polskich jezior czy to na brzegu czy na samej wodzie odbywając niezapomniany rejs. Miejsc wartych odwiedzin jest kilka, warto więc dobrze się zastanowić gdzie konkretnie pojechać.

Ruciane Nida

Jednym z pierwszych miejsc w znajdujących się w ofercie mazurskiej krainy są Ruciane Nida. Jest to miasto otoczone przepięknymi lasami Puszczy Piskiej, do którego można się bardzo łatwo dostać, gdyż funkcjonują tutaj dwie przystanie kolejowe. Jest to często odwiedzane przez turystów miejsce oferujące dużo atrakcji poza samym jeziorem. Kolejnym popularnym portem jest ten znajdujący się w Węgorzewie. Tutaj także wynajem jachtów to nie wszystko, co przyciąga wycieczkowiczów. Miejsce to ma bardzo bogaty zbiór zabytkowych budowli, jak kościół św. Piotra i Pawła czy zamek krzyżacki, które zaciekawią kaczego miłośnika historii.

jacht na mazurach

Giżycko

Na turystycznej mapie Mazur nie może także zabraknąć miejscowości Giżycko, które od lat cieszy się mianem stolicy żeglarstwa w Polsce. Znajdujący się tutaj port stanowi jeden z głównych w obrębie mazurskich jezior. Na uwagę zasługuje także atrakcyjna oferta noclegowa, gdyż ceny za wynajem w paru miejscach zaczynają się już od 20zł na dobę, co pozwala spędzenie miłego wypoczynku z rodziną w przyzwoitej cenie.

Przed wyjazdem sprawdź miejscowość

Na podjęcie dobrego wyboru odnośnie konkretnego miejsca, w którym spędzi się wakacje ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim liczy się wielkość miejscowości, co łączy się z ilością turystów tam się znajdujących. Razem z wielkością portu rośnie także oferta noclegów, co wymusza walkę o każdego klienta, a więc i wspomniane już ich atrakcyjne ceny. Jest to o tyle ciekawe, iż panuje ogólne przekonanie, że Mazury to drogie okolice, aczkolwiek jak widać można coś dobrego, tylko trzeba dobrze poszukać.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: