gdzie na narty

Gdzie na narty

Jeśli interesują nas narty na urlopie, a nie wiemy, gdzie się udać, jest wiele ciekawych miejsc do wyboru.  Są to zarówno stoki w Polsce – Tatry czy Bieszczady, jak i za granicą, na przykład w Austrii czy we Włoszech. We wszystkich ty miejscach w sezonie jest zazwyczaj masa turystów i narciarzy.

Każde z wymienionych miejsc nieco się różni, a same stoki górskie mają zupełnie inne właściwości – są bardziej lub mniej strome. Jedne więc są odpowiedniejsze i praktyczniejsze dla narciarzy początkujących, inne zaś dla tych, którzy już od dawna sprawnie szusują.

Na narty Austria czy Włochy

Dla prawdziwych zawodowców doskonałym miejscem do spędzenia czasu na nartach są Alpy. I nie ma tu znaczenia, czy będzie to Austria czy Włochy. W obu krajach stoki górskie są wysokie i wymagające, na których lepiej czują się osoby już doświadczone w jeździe na nartach. Dla kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z tym zimowym sportem mogą to być zbyt wymagające trasy, by zdobyć podstawowe umiejętności. Owszem jest możliwość nauki również w Alpach, ponieważ tamtejsze ośrodki wypoczynkowe są przygotowane na przybycie nie tylko doświadczonych narciarzy, ale też tych którzy po raz pierwszy chcą założyć narty na swe nogi. Pod czujnym okiem wykwalifikowanych instruktorów można swobodnie opanować podstawy z zakresu narciarstwa.

Alpy

Gdzie na narty

Podobnie wymagającym terenem są polskie czy słowackie Tatry, gdzie udają się już wprawieni  narciarze, gdyż tamte stoki i trasy pozwalają zawodowcom w pełni doświadczyć uroków narciarstwa. Więcej wymagających tras znajduje się oczywiście po stronie słowackiej, ale i w Polsce ich nie brakuje, podobnie jak pięknych krajobrazów. Głównym ośrodkiem narciarstwa w polskich Tatrach jest Zakopane, gdzie co roku zjeżdża ogrom turystów, pasjonatów sportów zimowych.
Jednak lepszym rozwiązaniem dla początkujących z pewnością będą Bieszczady, gdzie trasy narciarskie – nie zbyt strome, a nawet dość łagodne są idealne dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej zimowej dyscyplinie sportowej. Bieszczady to tereny górzyste i zalesione, o wyjątkowo pięknym krajobrazie, więc nauka jazdy na nartach, a później samodzielne szusowanie z pewnością dostarczy dobrej zabawy. Atutem tego miejsca jest spokój, jaki tam panuje, mimo że turystów nigdy nie brakuje. Taka atmosfera wyjątkowo sprzyja tej trudnej nauce.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając miejsce na zimowy wypoczynek, nie trzeba rozważać tylko zagranicznych opcji typu: Austria – narty, Włochy – narty. Warto też poznać ośrodki w Polsce, jak w Tatrach czy Bieszczadach, decydując się na miejsce najbardziej odpowiadające umiejętnościom i potrzebom.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: