Atrakcje turystyczne w Białowieży

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu. Większość z nich idzie w odstawkę, na rzecz ciepłych krajów, czego głównym powodem jest ich nieznajomość i mała popularność.

Jednym z godnych polecenia miejsc w naszym kraju jest Białowieża, która zachwyci nie tylko Parkiem Narodowym, ale również masą zabytków i atrakcji. Wieś o charakterze małomiasteczkowym doskonale sprawdzi się dla miłośników spokojnych i klimatycznych miejsc z bogatą historią.

Oderwij się od rzeczywistości

Puszcza Białowieska jest idealnym miejscem na oderwanie się od rzeczywistości i powędrowanie tropem Żubra i dzikiej przyrody. Można tu skorzystać ze szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych. Warto także odwiedzić Muzeum Przyrodniczo – Leśne BPM, w którym można podziwiać wystawy flory i fauny a dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji z wieży obszaru ochrony ścisłej parku. Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną, często wybieraną przez zwiedzających Podlasie jest jezioro Siemianowskie, miejsce obserwacji rzadkich ptaków. Można tu zobaczyć m. in. nury, wydrzyki. Bogata flora i fauna Puszczy Białowieskiej jest niespotykana w innych zakątkach Polski jak i w innych krajach Europy – jest to idealne miejsce dla miłośników leśnych wędrówek i kontaktu z dziką przyrodą. Doskonała alternatywa na rodzinny weekend lub wypad z dala od zgiełku miasta.

Puszcza Białowieska

Wartym obejrzenia obiektem w Białowieży jest kościół rzymsko- katolicki, na którego drewniany wystrój zostały wykorzystane pnie, korzenie z pobliskiego lasu.
Wybudowana w 1895 roku Cerkiew Prawosławna również cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających ze względu na porcelanowy ikonostas i nietuzinkowy wygląd. Bogata historia Białowieży i jej zabytków dodatkowo zachęca nas do zwiedzenia tych nietuzinkowych miejsc.

Sport w Puszczy Białowieskiej

Osoby lubiące sport powinny udać się do Białowieskiego Centrum Sportu, gdzie czekają na nie atrakcje zarówno zimą jak i latem. Do dyspozycji turystów są trasy do narciarstwa biegowego, szlaki rowerowe, kort do badmintona oraz zewnętrzna siłownia.

Kolejną alternatywą spędzania wolnego czasu w Białowieży jest skorzystanie z drezyn, czyli lekkich pojazdów szynowych napędzanych siłą mięśni pasażerów. Dzięki nim możemy w ciekawy sposób zwiedzać zakątki Puszczy Białowieskiej. Drezynę możemy zarezerwować kilka dni wcześniej tylko dla własnego użytku, bądź udać się na wycieczkę z innymi zwiedzającymi. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Nocleg w Białowieży

Wycieczka do Białowieży musi być odpowiednio zaplanowana. Nie chodzi tu tylko o miejsca, które chcemy odwiedzić – chodzi przede wszystkim o nocleg. Na stronie Białowieży możemy uzyskać informacje, że miejsca noclegowe należy rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż ich ilość jest niewystarczająca dla ciągle powiększającej się grupy turystów co roku odwiedzających to miejsce.

Jadąc do Białowieży mamy kilka możliwości. Dla mniej wymagających gości doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług mieszkańców Białowieży – wynajmu pokoi w domach prywatnych czy skorzystania z małych pensjonatów, natomiast dla tych, którzy chcieliby spędzić wczasy z wszystkimi udogodnieniami dobrym rozwiązaniem będzie wybór Hotelu Żubrówka http://www.bestwestern.pl/hotels/best-western-hotel-zubrowka-bialowieza-81009 , gdzie będą mieli możliwość skorzystania z basenu czy Spa. Wszystko zależy od naszych preferencji, należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc, wtedy będzie pewność, że wyjazd uda się bez zbędnych problemów.

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD