Zamek Książ

Największym spośród dolnośląskich zamków jest monumentalny zamek Książ. Zlokalizowany jest on na skalistym, wysokim urwisku, otoczony z trzech stron jarem. Majestatycznie góruje nad całą okolicą. ...więcej »

Propozycje miejsc do nurkowania w Polsce

Swego nie znamy, cudze chwalimy? To przysłowie sprawdza się niestety także w przypadku turystyki nurkowej. Biura podróży kuszą kolorowymi ofertami wyjazdów nurkowych do egzotycznych krajów, ...więcej »

Polskie morze czy mazurskie jeziora?

Takie pytanie zadaje sobie wiele rodzin planujących wakacyjny urlop nad wodą. Wybór nie jest łatwy i jak się okazuje wpływa na niego sporo czynników. Oprócz ...więcej »

Bieszczady – czysto, pusto i deszczowo

Garść zdjęć z Bieszczad. Miesiąc sierpień, pogoda mocno angielska. Nigdzie nie oddycha się tak dobrze jak właśnie tam, przy właśnie takiej pogodzie.                                         więcej »

Zamek Łańcut
Przekaż 1% Mikołajowi

Atrakcje turystyczne w Białowieży

Opublikowano: 20 lutego 2014

Atrakcje turystyczne w Białowieży

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu. Większość z nich idzie w odstawkę, na rzecz ciepłych krajów, czego głównym powodem jest ich nieznajomość i mała popularność.

Jednym z godnych polecenia miejsc w naszym kraju jest Białowieża, która zachwyci nie tylko Parkiem Narodowym, ale również masą zabytków i atrakcji. Wieś o charakterze małomiasteczkowym doskonale sprawdzi się dla miłośników spokojnych i klimatycznych miejsc z bogatą historią.

950110_75040258

Puszcza Białowieska jest idealnym miejscem na oderwanie się od rzeczywistości i powędrowanie tropem Żubra i dzikiej przyrody. Można tu skorzystać ze szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych. Warto także odwiedzić Muzeum Przyrodniczo – Leśne BPM, w którym można podziwiać wystawy flory i fauny a dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji z wieży obszaru ochrony ścisłej parku. Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną, często wybieraną przez zwiedzających Podlasie jest jezioro Siemianowskie, miejsce obserwacji rzadkich ptaków. Można tu zobaczyć m. in. nury, wydrzyki. Bogata flora i fauna Puszczy Białowieskiej jest niespotykana w innych zakątkach Polski jak i w innych krajach Europy – jest to idealne miejsce dla miłośników leśnych wędrówek i kontaktu z dziką przyrodą. Doskonała alternatywa na rodzinny weekend lub wypad z dala od zgiełku miasta.

Wartym obejrzenia obiektem w Białowieży jest kościół rzymsko- katolicki, na którego drewniany wystrój zostały wykorzystane pnie, korzenie z pobliskiego lasu.
Wybudowana w 1895 roku Cerkiew Prawosławna również cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających ze względu na porcelanowy ikonostas i nietuzinkowy wygląd. Bogata historia Białowieży i jej zabytków dodatkowo zachęca nas do zwiedzenia tych nietuzinkowych miejsc.

Osoby lubiące sport powinny udać się do Białowieskiego Centrum Sportu, gdzie czekają na nie atrakcje zarówno zimą jak i latem. Do dyspozycji turystów są trasy do narciarstwa biegowego, szlaki rowerowe, kort do badmintona oraz zewnętrzna siłownia.

Kolejną alternatywą spędzania wolnego czasu w Białowieży jest skorzystanie z drezyn, czyli lekkich pojazdów szynowych napędzanych siłą mięśni pasażerów. Dzięki nim możemy w ciekawy sposób zwiedzać zakątki Puszczy Białowieskiej. Drezynę możemy zarezerwować kilka dni wcześniej tylko dla własnego użytku, bądź udać się na wycieczkę z innymi zwiedzającymi. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Nocleg w Białowieży

Wycieczka do Białowieży musi być odpowiednio zaplanowana. Nie chodzi tu tylko o miejsca, które chcemy odwiedzić – chodzi przede wszystkim o nocleg. Na stronie Białowieży możemy uzyskać informacje, że miejsca noclegowe należy rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż ich ilość jest niewystarczająca dla ciągle powiększającej się grupy turystów co roku odwiedzających to miejsce.

Jadąc do Białowieży mamy kilka możliwości. Dla mniej wymagających gości doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług mieszkańców Białowieży – wynajmu pokoi w domach prywatnych czy skorzystania z małych pensjonatów, natomiast dla tych, którzy chcieliby spędzić wczasy z wszystkimi udogodnieniami dobrym rozwiązaniem będzie wybór Hotelu Żubrówka http://www.bestwestern.pl/hotels/best-western-hotel-zubrowka-bialowieza-81009 , gdzie będą mieli możliwość skorzystania z basenu czy Spa. Wszystko zależy od naszych preferencji, należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc, wtedy będzie pewność, że wyjazd uda się bez zbędnych problemów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Atrakcje turystyczne w Białowieży, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Dodaj komentarz

Do zobaczenia w Polsce © 2012

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD