Atrakcje turystyczne w Białowieży

W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu. Większość z nich idzie w odstawkę, na rzecz ciepłych krajów, czego głównym powodem jest ich nieznajomość i mała popularność.

Jednym z godnych polecenia miejsc w naszym kraju jest Białowieża, która zachwyci nie tylko Parkiem Narodowym, ale również masą zabytków i atrakcji. Wieś o charakterze małomiasteczkowym doskonale sprawdzi się dla miłośników spokojnych i klimatycznych miejsc z bogatą historią.

Oderwij się od rzeczywistości

Puszcza Białowieska jest idealnym miejscem na oderwanie się od rzeczywistości i powędrowanie tropem Żubra i dzikiej przyrody. Można tu skorzystać ze szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych. Warto także odwiedzić Muzeum Przyrodniczo – Leśne BPM, w którym można podziwiać wystawy flory i fauny a dodatkową atrakcją jest możliwość obserwacji z wieży obszaru ochrony ścisłej parku. Kolejną ciekawą atrakcją turystyczną, często wybieraną przez zwiedzających Podlasie jest jezioro Siemianowskie, miejsce obserwacji rzadkich ptaków. Można tu zobaczyć m. in. nury, wydrzyki. Bogata flora i fauna Puszczy Białowieskiej jest niespotykana w innych zakątkach Polski jak i w innych krajach Europy – jest to idealne miejsce dla miłośników leśnych wędrówek i kontaktu z dziką przyrodą. Doskonała alternatywa na rodzinny weekend lub wypad z dala od zgiełku miasta.

Puszcza Białowieska

Wartym obejrzenia obiektem w Białowieży jest kościół rzymsko- katolicki, na którego drewniany wystrój zostały wykorzystane pnie, korzenie z pobliskiego lasu.
Wybudowana w 1895 roku Cerkiew Prawosławna również cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających ze względu na porcelanowy ikonostas i nietuzinkowy wygląd. Bogata historia Białowieży i jej zabytków dodatkowo zachęca nas do zwiedzenia tych nietuzinkowych miejsc.

Sport w Puszczy Białowieskiej

Osoby lubiące sport powinny udać się do Białowieskiego Centrum Sportu, gdzie czekają na nie atrakcje zarówno zimą jak i latem. Do dyspozycji turystów są trasy do narciarstwa biegowego, szlaki rowerowe, kort do badmintona oraz zewnętrzna siłownia.

Kolejną alternatywą spędzania wolnego czasu w Białowieży jest skorzystanie z drezyn, czyli lekkich pojazdów szynowych napędzanych siłą mięśni pasażerów. Dzięki nim możemy w ciekawy sposób zwiedzać zakątki Puszczy Białowieskiej. Drezynę możemy zarezerwować kilka dni wcześniej tylko dla własnego użytku, bądź udać się na wycieczkę z innymi zwiedzającymi. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Nocleg w Białowieży

Wycieczka do Białowieży musi być odpowiednio zaplanowana. Nie chodzi tu tylko o miejsca, które chcemy odwiedzić – chodzi przede wszystkim o nocleg. Na stronie Białowieży możemy uzyskać informacje, że miejsca noclegowe należy rezerwować z wyprzedzeniem, gdyż ich ilość jest niewystarczająca dla ciągle powiększającej się grupy turystów co roku odwiedzających to miejsce.

Jadąc do Białowieży mamy kilka możliwości. Dla mniej wymagających gości doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług mieszkańców Białowieży – wynajmu pokoi w domach prywatnych czy skorzystania z małych pensjonatów, natomiast dla tych, którzy chcieliby spędzić wczasy z wszystkimi udogodnieniami dobrym rozwiązaniem będzie wybór Hotelu Żubrówka http://www.bestwestern.pl/hotels/best-western-hotel-zubrowka-bialowieza-81009 , gdzie będą mieli możliwość skorzystania z basenu czy Spa. Wszystko zależy od naszych preferencji, należy jednak pamiętać o wcześniejszej rezerwacji miejsc, wtedy będzie pewność, że wyjazd uda się bez zbędnych problemów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: